Jak zařídit atraktivní obývací pokoj s kuchyní

Stále častěji se v našich domácnostech můžete setkat s kuchyní, která je spojena s obývacím pokojem. Toto řešení je opravdu oblíbené. Moderní trendy v interiérovém designu jasně říkají, že kuchyně by dnes měla být místností otevřenou do obývacího pokoje. Při rozhodování o takovém řešení je však třeba pamatovat na několik pravidel, která vám umožní vytvořit krásný a stylově konzistentní interiér.

Kuchyň, která je otevřená do obývacího pokoje, je především optickým zvětšením malých místností. Zároveň umožňuje přímý kontakt mezi lidmi, kteří jsou v kuchyni, a těmi, kteří jsou zaneprázdněni v obývacím pokoji. Při výběru kuchyně kombinované s obývacím pokojem si můžete vybrat její částečné oddělení posuvnými dveřmi nebo zvolit neomezený prostor. Vše závisí na našich očekáváních a preferencích.

Souvislý celek

Při rozhodování o uspořádání kuchyně s obývacím pokojem musíte mít na paměti, že obě místnosti by měly být udržovány v konzistentním stylu. Tato kombinace vypadá nejlépe. Aby však kuchyně a obývací pokoj nebyly totožné, a nepůsobily tak nudně, můžete se zaměřit na detaily, které kuchyň odliší od obývacího pokoje. Jedna dominantní barva a dvě barvy doplňků jsou jednoduchým způsobem, jak vytvořit krásný, moderní a nezapomenutelný prostor.

Udržujte doplňky na minimu

To platí zejména pro ty lidi, kteří jsou majiteli spíše malé kuchyně kombinované se stejně malým obývacím pokojem. Příliš mnoho doplňků může způsobit, že místnost bude vypadat přeplněná. Při rozhodování o obývacím pokoji otevřeném do kuchyně byste měli pamatovat také na pravidelný úklid obou místností. Bez ohledu na to, ve kterém z nich se rozhodneme hostit naše hosty, uvidí veškerý nepořádek v jednom ze dvou pokojů.

Jak oddělit obě místnosti alespoň symbolicky

Mnoho lidí, kteří se rozhodnou zařídit si kuchyň kombinovanou s obývacím pokojem, se však rozhodne oba pokoje oddělit alespoň symbolicky. Nápadů je zde spousta. K těm modernějším patří skleněné skleněné tvárnice, které jsou ideální pro zhotovení malé stěny. Jsou dostupné v mnoha provedeních, takže si každý najde ten, který dokonale odpovídá jeho vizi interiérového designu. Polička s květinami může sloužit i jako symbolické oddělení kuchyně od obývacího pokoje, které zároveň vnese do pokoje trochu zeleně, a tím i svěžesti. Rostliny lze vybrat tak, aby odpovídaly stylu místností. V moderním interiéru se budou skvěle hodit exotické orchideje včetně klasičtější, například v Česku oblíbené africké fialky.

Kuchyň otevřená do obývacího pokoje je architektonickým řešením, které se používá stále častěji. Určitě to má spoustu výhod. Když se rozhodujete pro takto zařízený dům, musíte se však držet několika jednoduchých pravidel, díky kterým bude kuchyně v kombinaci s obývacím pokojem vypadat jednoduše senzačně.