Jak dodat interiérům charakter

Různé druhy doplňků nejlépe podtrhnou individuální charakter našeho domova. Vybavení bytu novými prvky nám navíc umožní osvěžit jeho charakter, a někdy i zcela změnit. Dobrým příkladem je výměna osvětlení či čalounění židlí a sedacích souprav, ale i výměna všech druhů textilií – koberců, závěsů nebo koberečků. Někdy nám nové povlečení v naší ložnici může způsobit, že se v ní budeme cítit mnohem lépe.

Bytové doplňky, které změní jeho charakter

Co můžeme počítat jako doplňky měnící charakter interiéru? Je toho opravdu hodně – všechny druhy látek, krabice, košíky, zrcadla, květináče, polštáře, neonové nápisy, obrazy, fotografie, sochy, umělecké stoly, ručně malované dlaždice, koberce, zajímavé lampy a jejich žárovky, police a knihovny, zrcadla, kuchyňské pomůcky, svícny, věšáky, vázy, vázy, nádobí, květiny, hodiny, nádoby, šálky…

Výběr by se měl řídit především estetikou. Než provedeme změny v našem bytě, zamysleme se nad tím, jaké barvy by měly interiéru dominovat. Pokud máme rádi barevné směsi, můžeme si vybrat vychytávky různých barev – ale pak se rozhodněme pro jeden styl, např. moderní, anglický, skandinávský. Běžným postupem je vytvoření jednobarevných, minimalistických interiérů a dozdobení doplňky v jedné či dvou barvách. Například v bílém obývacím pokoji budou vychytávky vyrobené z oceli dokonalé.

Zajímavé doplňky do pokoje pro hosty

Princip minimalismu spojený s odvážnými doplňky je nejosvědčenějším způsobem, jak zařídit obývací pokoj. Skvělým nápadem jsou jednobarevné stěny a podlahy v kombinaci se vzorovaným čalouněním nábytku.

Často architekti kombinují různé styly – vyberou si bílou pohovku a sladí ji s barevnými židlemi, taburety a křesly. Nejmódnější čalounění má kontrastní barvy nebo geometrické vzory.

Originální kuchyňské vychytávky

Vše v kuchyni mimo uzavřené skříňky se automaticky stává součástí interiéru. Pokud máte rádi kontakt s přírodou, velké množství rostlin bude tou nejlepší volbou. V poslední době jsou velmi módní všechny hrnkové květiny, ale i větší keře ve stylových (například kovových) květináčích.

Lze je umístit do rohu místnosti, na skříně nebo velký stůl. Zajímavé jsou především všechny druhy tzv. sukulentů. Jedná se o sukulentní rostliny s mimořádně zajímavými tvary. Jejich výhodou je, že je není třeba příliš často zalévat.

Křišťálové lustry

Někdy stačí zapojit velkolepou lampu, aby celá místnost zcela změnila svou atmosféru. Velmi dobrým příkladem jsou křišťálové lustry, které jsou při správném použití nejen mimořádně elegantní, ale i moderní.

Odvážným rozhodnutím je umístit do koupelny lustr. Samozřejmě se vyplatí instalovat k zrcadlu silné osvětlení, ale stropní svítidlo může být zajímavým doplňkem. Pamatujte, že koupelna je často místem odpočinku. Vkusný lustr, který bude zdrojem zajímavých skvělých vzorů na stěně, vytvoří romantickou atmosféru, která se bude skvěle hodit k dlouhé horké koupeli. Dopřejme si trochu luxusu.