Napište si Ježíškovi o vybavení dětského pokoje

Napište Ježíškovi o vybavení do dětského pokoje

Vánoce se kvapem blíží a většina rodičů se již začíná rozhlížet po nabídkách obchodů, ze kterých vybírají ty nejlepší dárky, které dětem objednají u Ježíška. Jako pokaždé, Ježíšek jistě přinese dětem spoustu skvělých hraček, praktického oblečení a dalších bezva věcí, co však na to jít letos trochu od lesa a doporučit Ježíškovi něco, co děti využijí nejen ke svým hrám, ale stane se to i součástí zařízení jejich dětského pokoje.

Vezmeme to od podlahy – dětské hrací koberce

Děti si nejraději hrají na podlaze. Dětský koberec hrající všemi barvami vytvoří ideální základnu pro jejich fantazii. Velmi oblíbené jsou například hrací koberce potištěné mapou města, které se může stát základnou jejich hrdinů. Obzvláště kluci mohou po jeho ulicích prohánět svá autíčka a hrát si na policisty a zločince. Pro holky jsou zase určeny koberce, na kterých lze například skákat „panáka“.

Dětské stolní lampičky zajistí, že děti na své hry pořádně uvidí

V dětském pokoji by rozhodně nemělo chybět pořádné osvětlení. V závislosti na věku dítěte pak můžeme vybírat z nepřeberného množství lampiček, například s motivy pohádkových postav či superhrdinů, při jejichž světle si budou moci děti hrát, číst, nebo se učit.

Dopřejte dětem soukromí ve vlastním domečku

Děti se rády občas schovají do svého soukromého prostoru, kde se mohou nerušeně oddávat svým fantaziím. K tomuto účelu slouží různě dětské hrací domečky, jejichž lehká konstrukce (většinou se jedná o lehkou plastovou kostru potaženou látkou, v podstatě stan) umožní domeček snadno přenášet a zajistí jeho absolutní bezpečnost. V dětské fantazii se domeček může stát kouzelným zámkem, doupětem superhrdiny, kosmickou lodí či obchodem.

Ježíšek to má těžké – vybírat dárky pro tolik dětí… Pomozte mu letos s inspirací a vyberte pro něj dárky, které děti po chvíli neodloží, naopak je budou rády využívat dlouhodobě.