Dům s garáží – seznamte se s výhodami tohoto řešení

Projekty domů s garáží jsou mezi investory velmi oblíbené. Dům s garáží je řešení, které výrazně usnadňuje život. Je to pohodlné a pohodlnější než samostatná garáž venku. Navíc díky tomuto řešení máme i více prostoru pro zahradu. Výčet výhod tohoto řešení je opravdu dlouhý.

Větší pohodlí

Navrhnout garáž doma je mnohem pohodlnější a usnadní každodenní činnosti v domácnosti než mít samostatně stojící stavbu pro auto. Díky použití tohoto řešení v našem domě se nemusíme bát projít zahradou z domu do samostatně stojící garáže, když jsou venku špatné povětrnostní podmínky, například prší nebo je tma.

Garáž v objektu je bezpečnější a pohodlnější řešení. Například když jedeme v zimě do práce, když je ráno teplota pod nulou, nemusíme chodit pro auto ven, protože je hned vedle nás, v našem domě. Odpadá také odklízení sněhu nebo škrábání oken.

Mnohem více prostoru

Domy s garáží v našem objektu mají často větší plochy než klasické domy, což může být pro mnoho investorů plus. Navíc nad garáží v tělese budovy můžete prostor rozvinout a vytvořit technickou místnost, která také zvětší užitnou plochu domu a pozitivně ovlivní jeho design.

Díky tomu, že se nebudeme rozhodovat pro samostatně stojící garáž u domu, ale pro takovou, která je součástí pokojů – získáme více místa na zahradě, což bude zvláště dobré řešení, když máme malý pozemek .

Garáž v panelovém domě je jednodušší řešení

Důležitým aspektem při výběru je také fakt, že s provedením garáže se již počítá v celém rozsahu a nevyžaduje na rozdíl od samostatně stojící garáže další povolení. Stojí za zvážení, že přistavení samostatné garáže o výměře do 35 m2 vyžaduje ohlášení a při stavbě samostatně stojící garáže o větší ploše je třeba požádat o stavební povolení.

Stavba navíc vyžaduje napojení nových inženýrských sítí a od základu připravený projekt. Tím, že se rozhodneme mít v domě garáž, máme snazší úkol a můžeme se vyhnout formalitám, které by byly spojeny s výstavbou samostatně stojících objektů.

Ekonomická konstrukce

Rozhodnutí postavit garáž v rodinném domě je rozhodně ekonomičtější než stavba garáže samostatně stojící především z důvodu nákladů, které jsou v případě prvního řešení nižší a pro budoucí investory dostupnější.

Souhrn

Rozhodnout se pro klasickou garáž ve tvaru našeho domu může být skvělé rozhodnutí, zvláště když si chceme zajistit o něco více pohodlí, naplno využít potenciál našeho pozemku a dobře jej rozvíjet. Výběr takové garáže nám také umožní ušetřit některé náklady, čas a nervy, které by byly spojeny s výstavbou samostatného objektu pro naše auto.